Готуємося до ЗНО

Зошнє незалежне оцінювання

як чинник реформування системи освіти в Україні

Важливим кроком до вдосконаленя системи оцінення навчальних досягнень учнів стало впровадження зовнішнього незалежного оцінювання, що реалізує функцію оцінювання рівня сформованості предметних компетентностей випускника школи, а також визначення відповідності навчальних досягнень учнів освітнім стандартам і відбір підготовлених до подальшого навчання у виші.

Реєстрація на ЗНО

Для того щоб зареєструватися для проходження зовнішнього оцінювання, необхідно зробити десять кроків.

Крок перший

Виберіть вищий навчальний заклад, в якому ви бажаєте здобувати вищу освіту.

Крок другий

Ознайомтеся з Правилами прийому до вибраного вищого навчального закладу, де вказано перелік конкурсних предметів, результати зоінвшнього оцінювання з яких мають бути зазанчені в сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання.

Крок третій

Прийміть рішення про те, з яких предметів ви бажаєте скласти тести.

Крок червертий

Прийдіть особисто до будь-якого пункту реєстрації (перлік пунктів реєстрації, що відкрито в кожній області). Якщо ви не можете прийти до пункту реєстрації через обмежені фізичні можливості пересування або перебування за кордоном, то зареєструватися можна через довірену особу.

Крок п'ятий

У пункті реєстрації отримайте "Інформаційно-реєстраційний бюлетень". Ознайомтеся з правами, обов'язками особи, яка виявила бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання, та умовами його проходження у 2010 році.

Крок шостий

Зверніться до особи, яка проводить реєстрацію, та подайте їй:

- паспорт. Якщо вам станом на 15 грудня 2009 року не виповнилося 16 років і Ви не отримали паспорт, необхідно подати свідоцтво про народження;

- документ про отримання повної загальної середньої освіти. Якщо ви такого документа не маєте, але здобудете повну загальню середню освіту в 2010 році - необхідно подати довідку з навчального закладу за зразком Українського центру оцінювання якості освіти;

- дві фотокартки розміром 3х4 см;

- два пластикових файла для зберігання документів формату А-4.

Крок сьомий

В усній формі повідомте особі, яка проводить реєстрацію, про:

- фактичне місце свого проживання на період проходження зовнішнього незалежного оцінювання;

- номер свого контактного телефону (за наявності);

- електронну адресу (за наявності);

- перелік навчальних предметів, із яких Ви вирішили проходити зовнішнє оцінювання;

- мову, якою Ви бажаєте отримати словник основних термінів, що будуть використовуватись в текстах (кримськотатарська, молдовська, польська, російська, румунська, угорська);

- особливі умови, які необхідно створити Вам для проходження тестування (для осіб, які мають обмежені фізичні можливості за умови надання відповідного висновку закладу охорони здоров'я).

Крок восьмий

Відповідальний за пункт реєстрації після введення отриманої інформації до бази даних надрукує та надасть із записами, перевірте їхню відповідність документам та усній інформації, що надана Вами. Правильність усіх записів, зроблених у реєстраційній картці, засвідчіть своїм підписом.

Крок дев'ятий

Власноруч напишіть текст заяви у відведеному місці реєстраційної картки та поверніть її відповідальному за пункт реєстрації.

Крок десятий

Отримайте у відповідального за пункт реєстрації бланк сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання з Вашою фотографією.

Реєстрація завершена!

1. Якщо після реєстрації Ви вирішили змінити перелік предметів, із яких Ви будете проходити тестування, виникла потреба внести інші дані до реєстраційної картки - знову зверніться до пункту реєстрації та зробіть десять кроків, що вказані вище. Але не забульте надати відповідальному за пункт реєстрації одержаний Вами бланк сертифіката зовнішнього оцінювання. Його потрібно анулювати.

2. Бережіть бланк сертифіката зовнішнього оцінювання, одержаний після реєстрації. Пам'ятайте, що його Ви будете пред'являти під час проходження тестувань і вступу до вищого навчального закладу. У зв'язку з цим ламінувати бланк сертифіката не можна. Радимо зберігати його в пластиковому файлі.

Бажаємо успіхів!!!