Самарський район. Школа № 27

   





Информация для родителей

 

О.Л.Полехіна,

директор КЗО «СЗШ № 27»

ТЕЗИ з виступу на засіданні батьківського всеобучу

«Взаємодія між школою та сім'єю

щодо профілактики правопорушень

та злочинності серед неповнолітніх»

 

Метою діяльності педколективу школи щодо соціального захисту дітей всіх категорій є:

  • створення комфортних умов для навчання та виховання всіх дітей, збереження їх здоров’я  тощо;
  • забезпечення безкоштовним харчуванням дітей з малозабезпечених сімей та дітей - сиріт та позбавлених батьківського піклування;
  • часткове харчування за бюджетні кошти учнів 1-4 класів;
  • забезпечення шкільною або спортивною формою дітей, які знаходяться під опікою, а також безкоштовне оздоровлення дітей даної категорії в літній період;
  • створення умов для участі дітей в різнорівневих конкурсах та виховних заходах.

 

    Шкільна форма… Вона не лише урівнює всіх дітей, а й дисциплінує. У найелітніших навчальних закладах, фірмах, навіть на виробничому підприємстві існують вимоги до зовнішнього вигляду, спецодяг, відсутність якого не дає змогу приступити до роботи. То чому ми дозволяємо нашим дітям не розрізняти робочий час від відпочинку. Можливо, тому вони інколи дозволяють собі в школі блукати коридорами, а не відвідувати уроки, слухати музику, гратися телефоном або плером тощо? Відсутність спортивної форми – взагалі шкідлива для здоров’я та життя. Як можна займатися спортом на підборах, в джинсах, теплому светрі тощо. Шановні батьки! Забезпечити шкільною та спортивною формою дітей-саме ваш обов’язок! Привчити дитину бути акуратною, дотримуватися правил власної гігієни.

 

Ставлення батьків до власної дитини. Саме вчителю соромно, коли під час огляду дитини лікарем виявляється, що вона не миється, або робить це рідко, а про зміну білизни, сорочки щодня-взагалі не йдеться. Якщо дехто не в змозі цьому навчити власну дитину, то хоча б поважайте та підтримуйте вчителя, який намагається навчити цьому. Ми зазвичай бачимо, те що нам зручно бачити, і чуємо, те що хочемо чути. Якщо дитині зробили зауваження щодо невиконаного домашнього завдання, значить вчитель образив, придирається… Навіть у другому, третьому класі не задумуємося, а чому ж дитина не підготувалася до уроків, і що ж з нею будемо робити в подальшому, коли взагалі відмовиться вчитися (матеріал запущений, дитині нецікаво, не зрозуміло, вона відчуває себе некчемою, починає комплексувати, вихід – прогулювати уроки, шукати кампанію таких же недоучених, недовихованих, недолюблених…).

    Коли мама або тато школяра говорить, що не може нічого подіяти, щоб дитина добре навчалася, чемно поводилася в школі, то що може зробити вчитель, який винен в усіх «земних та неземних» гріхах стосовно дітей.

     Я ні в якому разі не хочу всіх переконати в тому, що вчитель святий, і ніколи не помиляється, завжди правий. Ми - також різні!

    Але я хочу донести до вас думку про те, що саме від вас залежить якою буде ваша дитина: чи буде вона розуміти і поважати вас, оточуючих. А коли діти нами управляють: «це не одягну», «того робити не буду», « в школу не піду-погано виспався»… А ми: « поспи, маленький-нікуди школа не втече». Так зручніше – не треба витрачати сили, нерви, щоб привчити дитину до дисципліни. Кажу мамі: «Ваш син не написав розклад у щоденник». На що вона мені: «Я йому казала, а він каже в школі напишу». То які претензії до вчителя, якщо ваші діти керують вами і намагаються керувати вчителем, який щодня витрачає купу сил, щоб навчити вашу і ще 25 учнів в класі. І ті, хто розуміє чому ходить до школи, де батьки взаємодіють з учителями не винні, що на уроці час для навчання витрачається на те, щоб привести до тями невихованого, непідготовленого учня.

       І коли стається, що дитина потрапляє в неприємні ситуації, тоді згадують, що зіпсував життя дитині хто завгодно, але батьки в цьому не брали участь.

      Сьогодні в засобах масової інформації багато говориться про непрофесійну діяльність педагогів. Ситуації, на жаль трапляються різні, погоджуюсь, що можливо не завжди вчитель вчиняє правильно, не шкодить дитині. Але в кожній ситуації не менше ніж дві винуваті сторони.

     Ні в якому разі не хочу образити вас, тим більше, що слухають (читають) більшість зацікавлених у кращому майбутньому власної дитини. Але, якщо ми не будемо втручатися, співпрацювати в питаннях виховання наших дітей, то найвихованішім, найрозумнішим прийдеться жити серед хамства, безкультур’я…

    Існує проблема куріння серед неповнолітніх.

 

Н А К А З

МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№855 від 08.11.2004 р.

 

Про заборону тютюнопаління в навчальних закладах і установах Міністерства освіти і науки України і затвердження заходів щодо проведення антинікотинової інформаційно-освітньої та профілактичної роботи серед дітей, учнівської та студентської молоді.

Високий рівень вживання тютюну в Україні є соціально-демографічною проблемою, яка стосується як усього населення загалом, так і дітей, учнівської та студентської молоді особливо. Поширеність куріння серед цієї категорії зростає, незважаючи на інформаційно-освітні заходи профілактики. До досягнення повноліття 82% юнаків та 72% дівчат мають досвід паління цигарок протягом життя. До активних курців належать серед хлопців: 11% у віці до 13-15 років, 20% у віці 15-16 і 35% у віці 16-17 років, серед дівчат відповідні показники; 5, 6 і 19%. На виконання ст. 56 Закону України "Про освіту" та з метою надання підліткам об’єктивних сучасних знань щодо вироблення відповідального ставлення до власного здоров’я та усвідомлення його ціннісної значущості, викорінення легковажного ставлення відносно куріння, а також формування навичок здорового способу життя

 

наказую:

 

 1. Заборонити тютюнокуріння у приміщеннях і на територіях навчальних закладів та установ Міністерства освіти і науки України.

 

 Міністр                                                                                В.Г. Кремень

 

 

 

    В лютому  2010 р. Верховною Радою України  був прийнятий закон Украини о внесення змін до законодавчих актів відносно розпиття спиртних напоїв у громадських місцях.

В цих змінах з’явилися два нових слова, це "ПИВО" и "СЛАБОАЛКОГОЛЬНІ" напої, і у зв’язку з цим були внесені зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення:

 

Статья 178.  Розпиття пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв в заборонених законом місцях або поява в громадських місцях у нетверезому стані розпиття пива (окрім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв на вулиці, в закритих спортивних спорудах, в скверах, парках, в усіх громадського транспорту (включаючи транспорт міжнародного сполучення) та і інших законом місцях, окрім підприємств торгівлі та громадського харчування, в яких продаж пива алкогольних, слабоалкогольних напоїв на розлив дозволена відповідним органом місцевого самоврядування, або поява в громадських, місцях в нетверезому стані, яке принижує людську гідність та суспільну мораль, - тягне попередження або накладання штрафу від одного до п’яти не обкладених мінімумом доходів громадян (від 17 до 85 грн.)

 

21 січня 2010 року був прийнятий Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження споживання і продажу пива та слабоалкогольних напоїв», котрий доповнив Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» деякими новими положеннями.

Стаття 18 цього Закону встановлює коло осіб та місця, де не може здійснюватись продаж пива, алкогольних, слабоалкогольних напоїв, а також тютюну. Продаж та придбання таких виробів не може здійснюватись особами, що не досягли 18 років.

 

 

    Діти пропускають уроки без поважних причин. Що це означає і як контролюється з боку вчителів та батьків? Якщо дитина не прийшла до школи,  класний керівник або заступник директора з виховної роботи починає з’ясовувати причину. Часто телефонуємо батькам, а ті в кращому випадку відповідають, що дитина проспала, або я розбудив, пішов на роботу, а де дитина не знаю, або ще краще – він наглядає за молодшим братом, чи поїхав купувати собі кросівки…  Чому вчитель може щодня телефонувати одним і тим же батькам, а не батьки в свою чергу своєчасно повідомляють вчителю про причину відсутності. До речі, частіше телефонуємо тим батькам, діти яких схильні до пропусків уроків без причини, це вони щодня повинні контролювати і цікавитися в учителя, чи є на уроках син, або донька. За вимогами – заява батьків про відсутність дитини на уроках не є юридичним документом, але вона є доказом, того що батьки проінформовані, про відсутність дитини в школі. Заяви батьків, довідки з лікарні, інші документи, які пояснюють відсутність дитини (змагання, концерт, конкурс тощо) зберігаються в особовій справі дитини від початку навчального року до початку наступного навчального року.    Медичні довідки по закінченні навчального року вклеюються в медичні картки учнів. Якщо дитина відсутня в школі більше двох днів, необхідно надати довідку про стан здоров’я та допуск до занять, відсутність контакту з хворими людьми. Вам же не все одно хто сидить поряд з вашою дитиною. Тому не вчитель повинен вимагати дані документи, а батьки мають знати, що їх наявність не примхи вчителя або адміністрації школи.

     Це ж стосується і довідки про стан здоров’я з визначенням фізкультурної групи, яка надається до школи на початку навчального року обов’язково! Учні, які не надають вищезазначену довідку до школи не допускаються до занять фізкультурою, не атестуються з фізкультури.

    Мобільні телефони… Це – велика проблема.

 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 420 від 24.05.2007

Про використання мобільних

телефонів під час навчального процесу

 

Заборонити з 1 вересня 2007 року використання мобільних телефонів у загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах усіма учасниками навчально-виховного процесу під час проведення навчальних занять.

 

Міністр                                           С.М.Ніколаєнко

 

Навчити дітей користуватися ними не лише для розваг, чітко для себе з’ясувати чи так вже необхідний телефон у школі. Слухаємо музику, телефонуємо, приймаємо дзвінки (і від батьків також), граємо, ведемо аудіо запис і відео зйомку і не для того, щоб переглянути і пригадати матеріал уроку, а щоб розважитися в Інтернеті. Під час перерв можна спровокувати бійку, або познущатися над однолітком і зняти це на відео. Мало хто  думає про те, що так можна довести  слабшого до будь-якого стану та вчинку. Сьогоднішні діти дуже вразливі, нервові, нестримані, схильні до суїциду. Про це також треба говорити з дітьми, попереджати такі ситуації, а не обговорювати дома перед телевізором після чергової «шкільної сенсації» які некчемні вчителі.

     Бійки… Трапляються і вони є в школах. Але частіше вони провокуються однолітками відносно дитини, яка «не вписується» в загал по різним причинам. Моральне виховання потребує нашої уваги. Допомогти однокласнику в таких ситуаціях, це не соромно, не є підлабузництвом, або доносом на однолітків. Повідомити про бійку, або будь-який конфлікт, якщо не можеш сам зашкодити, виступити проти групи, не бути стороннім спостерігачем – це сьогодні сміливий вчинок. Цьому також треба вчити наших дітей: захищатися і захищати.

     Дуже важливо вчителям та батькам взаємодіяти в питаннях виховання дітей, а не стояти по різні боки річки під назвою «ДІТИ». Готові почути ваші пропозиції, зрозуміти проблеми і разом шукати шляхи їх вирішення. Сподіваємося на розуміння та підтримку з боку батьківської громадськості.

     Діти, як квіти: їм необхідний догляд, їх треба «поливати» любов’ю, розумінням, терпимістю, добротою…

     ЗАПРОШУЮ ДО СПІВПРАЦІ!!!