Самарський район. Школа № 27

   





РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ ЯКОСТІ ОСВІТИ

АНАЛІЗ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛИ В 2019-2020 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

 

ПІДСУМКИ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КОЛЕКТИВУ

 

       Основною задачею педагогічного колективу  було підвищення якості знань учнів.

         Для реалізації цієї задачі протягом  2019-2020 навчального року було проведено:

-          контроль за рівнем викладання предметів;

-          перевірка зошитів, щоденників учнів;

-          перевірка класних журналів;

-          перевірка тематичного та календарного планування вчителів-предметників.

  За підсумками  2019-2020 н. р. був проведений аналіз успішності учнів школи.

   Успішність – 89%

Якість – 33%

          Аналізуючи успішність учнів видно, що:

·         11% учнів мають початковий рівень знань (17% учнів у 2014-2015 н. р.);

·         55% учнів мають середній рівень знань (47% учнів у 2014-2015 н. р.);

·         23% учнів мають достатній рівень знань (29% учнів у 2014-2015 н. р.);

·         10% учнів мають високий рівень знань (6% учнів у 2014-2015 н. р.).

Найвищий рівень якості навчання мають учні 2-4 класів – 55%.

Найнижчий рівень якості навчання мають учні 5-11 класів – 23%.

 

ПІДСУМКИ ВИХОВНОЇ РОБОТИ ПЕДКОЛЕКТИВУ

 

          Згідно з Концепцією громадянського виховання особистості в умовах розвитку української державності, Концепцією виховання дітей і молоді в Національній системі освіти, Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Національною доктриною розвитку освіти в Україні у XXІ столітті, Законом України «Про молодіжні та дитячі організації», Законом України «Про охорону дитинства», Законом України «Про позашкільну освіту», міською програмою «Здоров’я через освіту», Указом Президента України  «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки», наказів МОН від 17.12.2007 р. № 1133 «Про затвердження «Основних орієнтирів виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладах України»,  від 07.12.2009 р.№ 1/9-850 «Про розвиток органів учнівського врядування», методичних рекомендацій з питань організації виховної роботи у 2019/2020 навчальному році педколективом школи проводиться певна робота.

             Методична  робота  з проблем виховання була спрямована на вивчення й упровадження інноваційного підходу до виховання, на розвиток творчої активності педагогів, підвищення професійної компетентності, відповідальності, постійне удосконалення навичок самостійної  роботи  класного керівника,  надання їм кваліфікованої допомоги. Так, із метою  реалізації прав дитини на життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист на всебічний розвиток особистості на засіданнях педради та МО класних керівників  розглядалися питання: ознайомлення з Концепцією національно-патріотичного виховання дітей та молоді, Указом Президента України  «Про Стратегію національно-патріотичного виховання дітей та молоді на 2016 - 2020 роки», Програмою виховної роботи з питань протидії торгівлі людьми, наказами Міністерства соціальної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства освіти і науки України, Міністерства охорони здоров’я України № 564/836/945/ 577 від 19.08.2014 року «Про затвердження Порядку розгляду звернень та повідомлень з приводу жорстокого поводження з дітьми або загрози його вчинення», МОН України, молоді та спорту України № 1/9-118 від 17.02.2014 року «Щодо профілактичної роботи з запобігання протидії поширенню наркоманії серед дітей та учнівської молоді», № 1/9-179 від 28.03.2014 року « Щодо профілактики суїцидальних тенденцій серед учнів», забезпечення безумовне виконання наказів управління освіти і науки міської ради  № 351 від 15.11.2006 р., від 22.11.2013 № 284  « Про удосконалення постійного контролю за охопленням постійного контролю за охопленням навчанням і вихованням дітей і підлітків шкільного віку у загальноосвітніх навчальних закладах міста», № 274 від 05.11.2013 р. « Про удосконалення соціальної роботи з сім’ями, що опинилися у складних життєвих обставинах», про хід виконання різних обласних та міських програм, Закону України «Про охорону дитинства», «Про стан профілактичної роботи з учнями, схильними до правопорушень, та запобігання розповсюдження наркоманії, СНІДу в учнівському середовищі», обговорювалися питання щодо профілактики дитячого травматизму,

        Процес управління шкільним колективом розглядається як багаторівневий процес, і значна роль належить органам учнівського самоврядування, які мають  відчувати себе важливим компонентом виховної системи. Через колективні форми розв’язання важливих проблем життя школи діти оволодівають демократичною культурою.   З метою демократизації управління школою працює дитячо-юнацька організація «Світанкова країна». У складі «Світанкової країни» діє організація молодших школярів «Квітка – семіцвітка», якою керує рада міністрів на чолі з педагогом – організатором Солоненко Т.В.. Сагадін І., учениця 9 класу та Кілімченко Д., учень 8 класу, Ходченко А., учениця 8 класу  та  Ткаченко В., учениця 9 класу входять до складу районного парламенту і є активними учасниками міських та районних заходів.                                    У вересні місяці на виборах у районний  парламент лідери школи  презентували проект  «Веселе літо». Втретє  найактивніші лідери школи  брали участь у районному святі «Бал лідерів-2016», на якому було представлено 6 пар учасників.

        Реалізація основних напрямів виховної роботи здійснювалася через систему традиційних загальношкільних, класних та позакласних заходів. З метою системного підходу та вдосконалення виховного процесу  розроблено та запроваджено єдину форму планів виховної роботи класних керівників. Особливо слід відзначити відповідальне ставлення до планування роботи класних керівників 3 класу Головко Л.В., 4 класу Нейжмак С.А., 8 класу Щербань Н.В. та 2 класу Журікової Н.В.

       На початку навчального року створено банк даних дітей, які потребують соціального захисту,  складено соціальні паспорти класів, школи, вивчено стан охоплення учнів у гуртках, секціях у позаурочний час, проведено роботу по залученню учнів до них. Протягом року виявлено і проведено роботу з учнями, які схильні до самовільного залишення навчального закладу, девіантної поведінки. Ефективність даної роботи підтверджує факт відсутності  дітей, що перебувають на обліку в кримінальній міліції.

         З метою організації змістовного дозвілля учнів, їх творчого, інтелектуального, фізичного та духовного розвитку організовано роботу щодо залучення учнів до  занять в шкільних гуртках, які дають змогу виявити творчі здібності учнів. До роботи у шкільних  гуртках залучено 19% школярів.

          Загальношкільні, позашкільні та класні виховні заходи проводились у відповідності до річного плану школи, планів виховної роботи класних керівників. Необхідно відзначити змістовне проведення традиційних виховних  заходів: 

·         Свято Знань (1-11 кл.);

·         Святковий концерт до Дня Вчителя « Шана, вдячність лише Вам»(1-11кл.);

·         Посвячення в козачата другокласників (1-4 кл.);

·         Свято «Подарунок осені» (1-11 кл.);

·         Свято до Дня Святого Миколая (1-4 кл.);

·         Новорічна казка для учнів молодшої ланки;

·         Розважальна програма «А, ну-мо, хлопці!» (5-6кл. та 7-8 кл);

·         Андріївські вечорниці для учнів старшої ланки;

·         Розважальна програма «Ідеальна пара» (8-11 кл.);

·         Шкільний конкурс інсценованої пісні «Рідна пісня – пісня солов’їна» (1-4 кл.);

·         Святковий концерт до 8 Березня (1-11кл.);

·         Свято Останнього дзвоника  (1-11кл.);

·         Випускний вечір для 11 класу та інші.

           Це дало змогу  залучити майже  всіх учнів до різноманітних видів діяльності під час  підготовки та проведенні будь-якого заходу. До організації та проведення заходів залучаються  батьки, які  шиють  костюми,  допомагають в організації заходів тощо.

            В рамках місячника «За здоровий спосіб життя», метою якого є: забезпечення повноцінного розвитку дітей та молоді, охорони та зміцнення їхнього здоров’я були проведені наступні заходи:

-  години спілкування: « Твій режим дня» ( 1-4 кл.), « Я обираю здоровий спосіб життя  » (5-7кл.), « Бережи здоров’я з молоду»  (8,9 кл.),

« Шкідливі звички.Як їх позбутися?» ( 10,11 кл.);

- профілактичні диктанти: «Палінню – ні!», « Увага – туберкульоз!», «Чисте повітря у кожний клас», «Гігієна – запорука здоров’я », «СНІД – хвороба XXІ століття», «Профілактика грипу», «Дифтерія», які сприяють розвитку пізнавальної активності учнів щодо власного здоров’я  ;

- розважальна програма для молодшої ланки «Найкраща креативна ранкова зарядка»;

- конкурс малюнків та плакатів«Ми за здоровий спосіб життя» » серед учнів 1-7 класів за ініціативою ради міністрів;

-  показ відеоматеріалу «Вплив алкоголю на жіночій організм», « Профілактика    торгівлі людьми» за участю психолога школи та соціального педагога для учнів 8-11 класів.

          

             В рамках проведення Всеукраїнського тижня права, Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» пройшли: та місячника правових знань у  2019 - 2020 н. році були проведені такі заходи:

·         уроки етики;

·         випуск пам’яток та рекомендацій «Протидія насильству»;

·         тренінг «Ми проти насильства» для учнів 6 класу, який підготувала та провела психолог школи Максисмова А.Д.;

·         презентація «Що таке насильство? Як себе захистити», яку переглянули учні

·         9 класу;

·         диспут «Ціною свого життя» за участю учнів 11 класу;

·         диспут «Поїздка за кордон – за і проти» за участю учнів 8 класу;

·         турнір «Майстри юстиції» для учнів 7-8 класів; 

·         круглий стіл «Борці за права» за участю 11 класу;

·         конкурс творів-есе «Права людини в сучасній Україні»;

·         виставка малюнків «Мої права»;

·         випуск стіннівки «Юридичні професії », «Правозахисні організації»;

·         бесіди: «Паління та його вплив на здоров’я» для учнів 6-9 класів; «Бережи своє життя» для учнів 9-11 класів; «Злочин і покарання. Яку я несу відповідальність»;

·                    випуск тематичних газет до місячника «Кримінальна відповідальність неповнолітніх»;

·                    диктанти на правову тематику;

·                    рейди «Урок» ( перевірка і аналіз відвідування учнями школи уроків);

·                    уроки етики: «Про добре ставлення до всього живого » ( 1 клас), « твій стиль поведінки »( 2 клас), «Завтрашній характер у сьогоднішньому вчинкові » ( 3,4 класи), «Я – громадянин, я – патріот, я- житель свого міста» (5 клас), « Моральні переконання та вчинки» ( 6 клас), « Примиритися зі злом – це значить стати аморальною людиною» ( 7,8 класи), «Ціною свого життя» ( 9 клас), «Торгівля людьми – як уберегтися від небезпеки» ( 11 клас);

·                    засідання координаційної ради з профілактики правопорушень  ( 26.02.2016 р.) ;

·                    індивідуальні зустрічі, бесіди класних керівників,  психологічної школи з учнями, схильними до правопорушень;

·                    пізнавальна програма «Поговоримо про свої права та обов’язки » з мультимедійною презентацією, яку підготували учні 4 класу під керівництвом класного керівника Нейжмак С.А.;

·                    гра-вікторина «Найкращий знавець права» для учнів 6,7 класів за участю вчителя історії Митрофанової Л.Б.;

·                    круглий стіл «Торгівля людьми – ганебне явище сучасності», який підготувала та провела вчитель  історії Митрофанова Л.Б. для учнів старшої ланки;

·                    круглий стіл «Волонтерство – поклик серця – чи данина моді» за участю учнів 8 класу;

·                    працівниками екіпажу 0806 у складі поліції проведена бесіди  з правил дорожнього руху та про безпеку в громадських місцях для учнів 3-4 та 8 класів. 

         Усі класні керівники провели в повному обсязі заняття з циклу «Безпека життєдіяльності» щодо вивчення правил дорожнього руху, заняття щодо вивчення правил протипожежної безпеки, запобігання отруєнь, правил безпеки при користуванні газом, безпеки з вибухонебезпечними предметами, безпеки на воді, безпеки користування електроприладами,  профілактики туберкульозу, гепатиту, гельмінтозу та інших інфекційних захворювань, першочергові дії у разі  загрози вчинення терористичних та диверсійних актів. Фанайлов С. (учень 6 класу) надав свою роботу до Всеукраїнського конкурсу «Молоде покоління за безпеку дорожнього руху». Команда ЮІР посіла ІІІ місце у районі  (керівник команди: Солоненко Т.В.).

          Згідно плану спортивно-масової роботи для учнів молодшої ланки вчителями фізичної культури Дорожкіним В.А. та Щербань О.О. проводилися спортивні змагання «Веселі старти»  на осінніх, весняних  та зимових канікулах та розважальна програма  до Дня Збройних сил України «А, ну-мо, хлопці!». Учні школи брали участь у районних змаганнях з футболу, баскетболу, шахів  та тенісу (керівник: Щербань О.О.). Вперше, команда юнаків  8  класу посіла  ІІІ  місце у районі з шахів, ІІ місце у районних змаганнях з тенісу.

              Серед виховних напрямів сьогодні найбільш актуальними виступають патріотичне, громадянське виховання як стрижневі, основоположні, що відповідають як нагальним вимогам і викликам сучасності, так і закладають підвалини для формування свідомості нинішніх та майбутніх поколінь. Протягом  2015/2016 навчального року багато уваги приділялося патріотичному вихованню. З першого вересня у школі продовжується  акція « Мільйон гарячих сердець». В ході акції були зібрані та  передані необхідні речі, харчові продукти  безпосередньо через учасників АТО або волонтерів до військових; неодноразово передавалися малюнки та листи до учасників АТО. Учні школи беруть активну участь у Всеукраїнській програмі збору та утилізації пластикових кришок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО, 

        Проведені  різноманітні заходи, а саме:

·         перший урок « Ми – нація єдина» для учнів 1-11 класів;

·         день партизанської слави;

·         урочиста лінійка до Дня Миру;

·         відвідування музею Бойової слави ж/м Придніпровськ ;

·         виховний захід до Дня українського козацтва та Дня захисника України;

·         акція «Дзвіночок» (привітання ветеранів війни на мікрорайоні школи);

·         лінійка « Недописані сповіді, які опалила війна»;

·         свято української мови «Мова рідна, слово рідне»;

·         лінійка « Герої не вмирають» до Дня Свободи та Гідності;

·         посвята другокласників в козачата;

·         святкова лінійка присвячена Дню Соборності України « Україна – єдина країна»;

·         шкільний конкурс української пісні « Пісня – душа народу »;

·         лінійка пам’яті «Афганські реалії»;

·         лінійка «Ми різні, але ми разом» (вшанування подвигу учасників Революції та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні);

·         літературно-музична композиція «Світлиця Шевченківського заповіту»; 

·         єдиний урок пам’яті, присвячений вшануванню початку депортації кримських татар та представників інших народів з території Криму;

·         свято «Незабутній День Перемоги» .

         Традиційно пройшли мітинги вшанування пам’яті жертв голодоморів 1932-1933 років «Вічна біль України», реквієм «Гріх непростий – Чорнобиль», заходи до Дня Європи, до Дня української писемності і мови.

          З великою зацікавленістю учні брали участь у підготовці та проведенні  низькі заходів, присвячених 202-річниці з дня народження Т.Г.Шевченка: конкурс малюнків «Наш Шевченко», виховні години «Мова народу – мова Шевченка», літературно-мистецьке свято «В сім’ї вольній новій», районний конкурс на кращого виконавця віршів Т.Г.Шевченка та творів Шевченка «І твоя, кобзарю, слава не вмре, не поляже».

           Вперше у районі пройшли змагання з військово-патріотичної гри «Джура», команда учнів 6 класу посіла ІІ місце (керівники команди: Щербань О.О., Мтрофанова Л.Б.).

           Велика увага приділяється вихованню екологічної культури учнів: проводяться класні години «Природа-казка, яку потрібно читати», усний журнал «Первоцвіти-провісники весни», фотовиставка « Планета життя»,  вікторина « Де що росте?», гра-подорож «Екологічний калейдоскоп», День води. Команда учнів 8 класу посіла І місце у районному конкурсі дитячої екологічної творчості «Екотворчість»

              Протягом навчального року проводилась профорієнтаційна робота з учнями 9 та 11 класів:

·         учні 11  класу відвідали Університету внутрішніх справ;  

·         учні 8  класу відвідали виставку «Освіта. Кар’єра . Суспільство»;

·         з випускниками 9 та 11 класів проводилися зустрічі з представниками Вищих навчальних закладів, коледжів, технікумів, професійно-технічних училищ;

·         зібрана інформація про працевлаштування випускників 9 та 11 класів.

           Багато уваги  протягом семестру приділялося щоденному контролю за відвідуванням учнями навчальних занять.