Готовимся к ГИА

ПОРАДИ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО ДЕРЖАВНОЇ ПІДСУМКОВОЇ АТЕСТАЦІЇ

Підготовка до відповіді

Це складний і важливий етап ДПА. Від того, що ви зможете згадати багато в чому залежатиме ваша оцінка.

Якщо у вас хороша зорова пам'ять і ви добре підготувалися до ДПА, то сторінка підручника чи конспекту сама спливе перед очима. Треба тільки зосередитися і неодмінно заспокоїтися. Якщо ви схвильовані, то заплющіть очі, розслабтеся, згадайте на хвилину щось смішне або приємне. Після того як ви прийдете в робочий стан, уважно прочитайте запитання. Не може бути, щоб ви абсолютно нічого не знали. Просто не буває такого!

Якщо якесь запитання ви знаєте добре, то починайте з нього. Готуючись відповідати на нього, ви підсвідомо пригадуватимете інші запитання.

Не впадайте у відчай і не лякайтеся, якщо в першу хвилину вам здаватиметься, що ви взагалі нічого не знаєте. Таке буває з багатьма. Активне пригадування - важкий і складний процес. Якщо ви добре засвоїли матеріал, то через деякий час у вас в пам'яті почнуть начебто вспливати частини відповіді. І нічого страшного, якщо ви щось не можете згадати зовсім. Врешті-решт, володіючи загальними знаннями про предмет, багато до чого можна дійти самостійно.

Якщо ви підготувалися не дуже ретельно або якщо запитання не передбачає прямої відповіді, а є комплексним, то, як правило, ви згадуматимете відповідь частинами: то спливе частина визначення, то вже й згадувати буде ніколи. Для того щоб під час відповіді ваші знання були послідовними, залишайте вільне місце для тих деталей, які ви згадаєте пізніше. Якщо ніяк не вдається згадати якесь означення, формулу, пропустіть їх і поверніться до цього пізніше. Якщо вам треба підготувати віповідь на ціле запитання. а часу обмаль, то складіть хоча б короткий план відповіді. Ніколи не виходьте відповідати з чистим аркушем паперу.

Який вигляд треба мати на державній підсумковій атестації

Намагайтеся уникати надто яскравих, кричущих поєднань кольору в одязі, занадто зухвалих деталей костюма, щоб не викликати роздратувань в людей, з якими ви вступатимете у контакт під час ДПА.

Ніколи не забувайте про необхідність почуття міри. Нічого зайвого!

Як поводитися під час державноїі підсумкової атестації

Якщо екзаменатор - людина енергійна, то ваша млява, тиха відповідь з великою кількістю пауз може його розчарувати. Якщо екзаменатор - людина спокійна, врівноважена, то ви ризикуєте викликати у нього неусвідомлене невдоволення надто жвавою мімікою, жестикуляцією та гучним голосом. Ніколи не забувайте про необхідність почуття міри. Нічого зайвого!

Ви готові! Ви зібрані! Ви впевнені в успіху!

Пам'ятайте, що віра в успіх - уе половина успіху!

Не поспішайте відповідати чи здавати свою роботу. Відкладіть її вбік. Заплющіть очі й зосередьтеся. Ви нічого не хочете додати до своєї відповіді? Пам'ятайте, що найсвіжіші думки приходять після того, як лист запечатано. Якщо вам більше нічого не спало на думку, то можете іти відповідати.