ОБЕРЕЖНО РТУТЬ!

26 вер. 2018
Ртуть,її неорганічні й особливо органічні сполуки належить до надзвичайно токсичних речовин першого класу небезпеки. Основне джерело ртутних отруєнь – це ртутні пари та пил ртутних сполук. Токсичність металевої ртуті обумовлена тим, що під час вдихання її парів понад 80% ртуті поглинається головним мозком, нирками та іншими внутрішніми органами, що призводить до руйнівних наслідків у першу чергу для центральної нервом системи та нирок.

ОБЕРЕЖНО РТУТЬ!

Гострі отруєння парами металевої ртуті можливі при аваріях, нещасних випадках або за умови грубого порушення техніки безпеки, наприклад, при руйнуванні ртутних термометрів від перегрівання, нагрівання запобіжних заходів, а також при пожежах.

Що не можна робити:

• ні в якому разі не застосовуйте пилосос для прибирання;
  • не можна підмітати ртуть віником!
  • не намагайтеся витирати ртуть ганчіркою! Це призведе лише до розмазування ртуті і збільшенню площі поверхні її випаровування.

Для прибирання ртуті необхідно приготувати наступні речі:

• скляну банку з водою, яка щільно закривається кришкою;
  • широку клейову стрічку – скотч;
  • поліетиленові пакети для утилізації речей,  які можуть бути забруднені ртуттю;
  • гумову грушу, медичний шприц;
  • ліхтарик або лампу настільну для освітлення;
  • гумові рукавиці;
  • хімікати,
    що володіють окисними властивостями і містять сполуки хлору.

Як збирати краплі ртуті:

• в першу чергу, виведіть з приміщення дітей і домашніх тварин;
  • закрийте двері кімнати, щоб забруднене повітря не потрапляло в інші приміщення;
  • відкрийте, не створюючи протягу, кватирку в кімнаті, де розбився градусник;
  • проведіть ретельний огляд всіх предметів, поверхонь, на які могли потрапити крапельки ртуті;
  • збір ртуті краще починати з найбільших крапель,щоб вони не розбилися на більш дрібні крапельки. Для зручності прибирання ртуті, найкраще скористатися щільним листом паперу, зігнутим навпіл, або в формі совка. Для закочування крапель ртуті на аркуш паперу, скористайтеся товстої голкою або в’язальною спицею;
  • для сбіру дуже дрібних крапель ртуті скористайтеся шматком скотчу. Дрібні краплі ртуті повинні утримуватися липкою стороною скотчу. Шматки клейкої стрічки з прилиплими до неї краплями ртуті також треба помістити в скляну банку;
  • з щілин краплі ртуті можна дістати і за допомогою медичного шприца з товстою голкою;
  • зібрані залишки градусника необхідно також помістити в скляну банку з водою.

Після цього потрібно зробити якісне вологе прибирання у всій квартирі та дуже добре провітрити приміщення.