Заходи, присвячені 40-річчю створення Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод

9 лист. 2016
Про історичні події

Цього року пам’ять про безстрашних вільнодумців з УГГ буде вшановуватися на державному рівні. 4 квітня 2016 р. Президент України підписав Указ №126/2016 «Про відзначення 40-ї річниці створення Української Громадської Групи сприяння виконанню Гельсінських угод». 1 серпня 1975 р. у Гельсінкі на Нараді з питань безпеки і співробітництва в Європі було підписано «Прикінцевий акт», яким визнавалася територіальна цілісність кордонів європейських держав. Водночас із цим 35 країн-учасниць зобов’язалися виконувати положення гуманітарних статей акта, зокрема, щодо дотримання основних прав людини і недопустимість переслідувань за особисті переконання. На території кожної з країн-учасниць передбачалося створення постійних органів контролю за дотриманням Гельсінських угод. Під час проведення виховних годин " Наша свобода не дарма далася" для учнів 8-10 класів класними керівниками були згадані події того часу. А на уроці історії під керівництвом  вчителя історії Митрофанової Л.Б. учні 10 класу  взяли участь у диспуті " Права людини: вчора та сьогодні".