Пришкільний табір "Світанок"

15 лип. 2016
Про роботу пришкільного табору "Світанок"

Пристосований дитячий табір відпочинку з денним перебуванням «Світанок» на базі КЗО «СЗШ № 27» працює з 11 липня по 29 липня 2016 року (ІІІ зміна).

Даний табір існує з 2004 року. Заклад розрахований на 55 місць і має чотири затишні спальні, три пристосовані ігрові кімнати, кінозал з мультимедійним забезпеченням, обладнаний медичний кабінет, ізолятор, чудову їдальню, відремонтований спортзал. Також на прилеглій території є ігрова та спортивна площадки, стадіон.

У цьому році в таборі працюють 25 працівників. З них 19 педагогічних працівників (в т.ч. бібліотекар), 2 працівники кухні, 1 медичний працівник та 3 - обслуговуючого персоналу.

Цього року у ПДТВ «Світанок» відпочивають 55 дітей.

Стало доброю традицією будувати виховну роботу в таборі за  тематичним принципом. «Космічна подорож», «Кругосвітнє плавання», «Прогулянка Квітковим містом», «Весела мандрівка», «Казкова країна дитинства» тощо. Тема 2016 року дуже проста, але в той же час неймовірно цікава – «В країні дитячий мрій», яка дає можливість дітям відправитися в незабутні подорожі країнами найзаповітніших мрій.

Очолює роботу ПДТВ «Світанок» начальник табору – Щербань Н. В.. Цікаві змістовні заходи готують і проводять з дітьми педагог-організатор Солоненко Т.В. разом з вожатими-старшокласниками, які ще нещодавно самі були вихованцями табору, а зараз залюбки допомагають дорослим. У підготовці та проведенні заходів задіяні також фізичні керівники – Дорожкін В.А. та Щербань О.О., бібліотекар – Сидорова І. Г..

Кожен ранок починається веселою зарядкою. Вправи, які добирають для дітлахів фізкерівники не лише сприяють фізичному здоров’ю, а й піднімають настрій на весь день, додають енергії та оптимізму. Взагалі спортивне життя табору дуже насичене: відкриття табірної Спартакіади, проведення Країни Спорту, змагання між загонами з піонерболу, перетягування канату, а також на визначення особистої першості з шахів та шашок, стрибків у довжину, стрибків через скакалку.

Педагог-організатор Тетяна Володимирівна разом з вихователями та вожатими-старшокласниками готує дітей до танцювальних, пісенних та різноманітних конкурсів.

Щодо патріотичного виховання дітей заплановано цілу низку заходів: конкурс малюнків «Козацькому роду нема переводу» та «Давним давно була війна», вікторина «Козацькі символи та звичаї», конкурс стройової пісні, відвідування музею Бойової слави «Шляхами пам’яті», козацькі розваги, а також тематичні дні – Країна Козаків і Країна Спогадів.

Кожного року наші діти відвідують Музей Бойової Слави. Сподіваємося, що як і завжди, ці зустрічі принесуть незабутні враження. Персонал табору щиро вдячні завідувачці Музею Чуб Ірині Вікторівні за щорічні цікаві екскурсії, що сприяють патріотичному вихованню підростаючого покоління.

Різноманітні веселі змагання та конкурси сприяють розвиткові творчого потенціалу дітлахів, розвивають їх таланти, уяву, фантазію.

Протягом першого тижня діти із задоволенням мандрували країною «Веселий старт», Країною Дружби, Країною Спорту, країною «День безпеки», країною «День здоров’я»; відповідали на питання різноманітних вікторин: «Знавці здорового життя», «Знавці олімпіади», відгадували тематичні загадки; брали учать у конкурсах – малюнок на асфальті, захист загонових символів, спортивний танець та багато чого іншого. Залюбки спостерігали за лазерним шоу мильних бульбашок, дуже цікаво пройшла зустріч з дорожнім патрулем.

Протягом наступних двох тижнів дітей чекають не менш цікаві та пізнавальні заходи: конкурс на кращий костюм, подорож Країною Мультляндії, конкурси віршів та пісень, конкурс інсценізованої казки, естафети, турніри, спортивні змагання, розважальні програми тощо. Двічі на тиждень діти з нетерпінням чекають на відвідування гуртків, де мають можливість розвивати свої здібності.

Обов’язковими в нашому таборі є  заходи з безпеки життєдіяльності  та цивільного захисту. У цьому році – це вікторина «Знавці здорового життя» та гра-подорож  «Літо – річка, літо - море», а вихователями загонів проведені бесіди з правил поведінки під час масових та спортивно-оздоровчих заходів, у лісі, на стадіоні тощо.

Звичайно, одним з найголовніших завдань нашого дитячого закладу є піклування про здоров’я дітей. Тож велика увага приділяється харчуванню. Тричі на день дітей зустрічає гостинна їдальня, де завідуюча виробництвом Баранник Ю.Г. та повар Демчик Н.М. докладають зусиль для того, щоб їжа була смачною, корисною, збалансованою. Крім сніданку, обіду та полуденка діти отримують свіжі фрукти. Такі «вітамінні хвилинки» вихованці табору сприймали з великим задоволенням.

Персонал закладу «Світанок» – це талановиті педагоги, турботливий обслуговуючий персонал, досвідчені працівники кухні, які роблять все  можливе для того, щоб відпочинок у нашому таборі був корисним і незабутнім.