Кредо школи:

«В кожній людині – сонце, так дай йому засяяти!»

Сократ

«Світанкова країна»…  Так з любов’ю називають 27-му школу діти та дорослі. Виникла така назва не лише тому, що школа розташована на Світанковій вулиці, а ще й тому,що в ній завжди затишно, весело, в ній панує радість і повага до кожної людини, незалежно від віку та статусу. У школі живуть насиченим, цікавим життям.

Будівлю школи № 27 було збудовано в 1953 році, а як середня загальноосвітня школа вона почала функціонувати з 1956 року. Ліцензійний обсяг прийому – 590 осіб.

Тричі школа добудовувалась (спортивна зала, актова зала, їдальня).

Тричі в школі відбувалася реорганізація (остання – в 2002 році).

Сьогодні - це школа І-ІІІ ступенів із своїми цікавими традиціями, яка має за мету створення здорового середовища, комфортне для всіх суб’єктів навчально-виховного процесу, яке забезпечує вільний розвиток особистості, сприяє творчості, самореалізації, самовдосконаленню.

В школі 18 навчальних кабінетів ( в тому числі - компютерний), 2 майстерні, спортивна  та актова зали, спортмайданчик, спальна кімната, їдальня, медичний кабінет, кабінет тренінгових занять.

Матеріально-технічна база школи дозволяє будувати навчально-виховний процес, виходячи з інтересів кожної дитини.

Школа з 2009 року є дійсним членом Всеукраїнської асоціації Шкіл майбутнього.

Серед визначних нагород має Бронзову медаль за перемогу на Міжнародній виставці «Сучасна освіта в Україні-2009» у номінації «Науково-пошукова діяльність експериментальних закладів України як стратегічний напрям інноваційного розвитку освіти».

Працюють в школі творчі та талановиті вчителі, здатні до інноваційних змін, які постійно знаходяться в творчому пошуку цікавих ідей, опановують нові технології організації навчально-виховного процесу.