Комунальний заклад освіти "Навчально-виховний комплекс № 27 "школа І-ІІІ ступенів - дошкільний навчальний заклад (дитячий садок)" Дніпровської міської ради

   





УВАГА УВАГА УВАГА

Sep 3, 2020
ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК РОБОТИ НВК 27 ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

 

                                        ПОГОДЖЕНО

       на засіданні педагогічної ради

       (протокол № 1 від ___________2020 р.)

        

               

                                        ПОГОДЖЕНО

       органом батьківської ради

       в особі голови

       _____________________________

                                                                                                                    ___________2020 р.

                                     

                                       ПОГОДЖЕНО

       органом учнівського самоврядування

       в особі голови

       _____________________________

                                           ___________2020 р.

 

                                       

 

 

ТИМЧАСОВИЙ ПОРЯДОК ОРГАНІЗАЦІЇ

ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

У КЗО «НВК № 27» ДМР

В ПЕРІОД КАРАНТИНУ

В ЗВ'ЯЗКУ З ПОШИРЕННЯМ КОРОНОВІРУСНОЇ ХВОРОБИ (СОVID19).

 

1.Загальні положення

 Дане положення розроблено відповідно до статті 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», на виконання пункту 17 постанови Кабінету Міністрів України від 20 липня 2020 року №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», з урахуванням Тимчасових рекомендації щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19),затверджених постановою Головного державного санітарного лікаря України від 30.07.2020 р. №42, згідно Рекомендацій Міністерства освіти і науки України від 05.08.2020 р. №1/9-420 «Щодо організації роботи закладів загальної середньої освіти у 2020-2021 навчальному році», з метою впорядкованого відновлення освітнього процесу в приміщенні закладу, підтримання безпеки санітарного стану закладу, дотримання принципів соціального дистанціювання, правил гігієни та уникнення масових скупчень,забезпечення здоров’я і безпеки учасників освітнього процесу.

 

  1. Контрольно-пропускний режим - сукупність заходів і правил, що запобігають утворенню скупчення учасників освітнього процесу.

Виконання вимог, що визначаються даним Положенням, є обов’язковим для працівників, які постійно або тимчасово працюють, здобувачів освіти та їх батьків, юридичних та фізичних осіб, що виконують свою діяльність чи знаходяться з інших причин на території закладу .

З метою ознайомлення відвідувачів з пропускним режимом і правилами поведінки це Положення розміщується на інформаційних стендах у приміщенні закладу освіти та на офіційному веб-сайті.

 

 

  1. Контрольно-пропускний режим для здобувачів освіти.

2.1.1.Організований гнучкий доступ до закладу, щоб не було скупчення учасників освітнього процесу (задіються всі можливі входи в приміщення закладу).

 

2.1.2. Учні закладу освіти проходять у будівлю через центральний вхід та боковий вхід.

 

2.1.3. Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора.

Захисні маски можуть не використовуватися під час проведення занять у навчальних приміщеннях.

Під час пересування приміщеннями закладу освіти використання захисних масок є обов'язковим.

2.1.4.На вході до всіх приміщень закладу організовуються місця для обробки рук антисептичними засобами. Місця дня обробки рук позначаються яскравим вказівником про правила та необхідність дезінфекції рук (банер, наклейка, тощо).

2.1.5.Початок навчальних занять о 8 :30.  

2.1.6.Учні зобов’язані дотримуватися розробленому складеному  графіку (додаток), за яким відбувається допуск здобувачів освіти до закладу.

 

2.1.7. Обов’язково дотримуватися маршрутам руху  по НВК (додаток).

 

2.1.8. Виходити за територію закладу освіти учням до закінчення освітнього процесу дозволяється лише на підставі заяви батьків та дозволу класного керівника, медичної сестри або представника адміністрації.

2.1.9. Учні, які відвідують гуртки, секції та інші позакласні заходи, допускаються до занять згідно з розкладом, у супроводі відповідального керівника, тренера, вчителя.

2.1.10.Під час канікул здобувачі освіти допускаються до приміщень закладу освіти згідно з планом заходів з учнями на канікулах, затвердженим директором.

2.1.11. Учні мають право знаходитися в будівлі закладу освіти після уроків або позаурочних заходів у присутності педагогічних працівників.

  1. Контрольно-пропускний режим для працівників закладу освіти.

2.2.1. Черговий адміністратор, черговий учитель, медична сестра та технічний персонал приходять на роботу не пізніше 8:00

2.2.2. Допуск до роботи всіх працівників здійснюється за умови:

- використання засобів індивідуального захисту (респіратора або захисної маски, в у тому числі виготовлених самостійно).

Усі працівники закладу забезпечуються засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи самостійно. Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т. ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

Після кожного зняття засобів індивідуального захисту та перед одяганням чистих засобів індивідуального захисту, працівник повинен ретельно вимити руки з милом або обробити антисептичним засобом;

- після проведення термометрії безконтактним термометром, працівники із ознаками гострого респіраторного захворювання або підвищеною температурою тіла понад 37,2° C не повинні допускатися на робоче місце.

2.2.3.Учителі закладу освіти приходять на роботу не пізніше ніж за 15 хвилин до свого першого уроку.

2.3.4.Учителі початкових класів приходять із розрахунку часу, необхідного для зустрічі дітей біля входу та супроводу їх до класу (згідно графіку ).

2.3.5.Учителі перших класів приходять із розрахунку часу, необхідного для зустрічі дітей біля входу та супроводу їх до класу (згідно графіку ).

2.3.6.По закінченні занять вчителі початкових класів передають дітей батькам (особам, що їх замінюють), які їх зустрічають.

 

 

 

 

 

2.3. Контрольно-пропускний режим для батьків (законних представників) здобувачів освіти.

 

2.3.1. Забороняється допуск до закладу освіти батьків або супроводжуючих осіб, крім осіб, які супроводжують осіб з інвалідністю (вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора).

 

2.3.2.Прохід батьків (осіб, які їх замінюють) у заклад освіти з особистих питань до адміністрації можливий за умови попередньої домовленості/запису з представниками адміністрації, про що чергового інформують заздалегідь. У випадках незапланованого приходу батьків (осіб, які їх замінюють) учнів, черговий з’ясовує мету їх приходу і пропускає в будівлю тільки з дозволу адміністрації (вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора)..

 

2.4.Контрольно-пропускний режим для відвідувачів закладу освіти.

2.4.1. Вхід до приміщень закладу дозволяється при наявності захисної маски або респіратора.

2.4.2. Відвідувачі проходять в будівлю через центральний вхід. Особи, не пов’язані з освітнім процесом, які відвідують заклад освіти за службовою необхідністю, пропускаються при пред’явленні документу, що засвідчує повноваження, за погодженням з адміністрацією закладу освіти та записом в «Журналі обліку відвідувачів».

2.4.3.Посадові особи, які прибули з перевіркою, пропускаються при пред’явленні службового посвідчення з обов’язковим повідомленням адміністрації та відповідною реєстрацією у «Візитаційній книзі».

 

  1. Вимоги щодо організації освітнього процесу

 

 

3.1. Запровадити гнучку структуру  2020-2021 навчального року – передбачити можливість змінювати терміни канікул, початку і завершення семестрів з урахуванням епідеміологічної ситуації (додаток). 

 

3.2.Обмежити проведення масових заходів (нарад, зборів тощо) в закритих приміщеннях (окрім заходів необхідних для забезпечення функціонування закладів освіти - проведення педагогічних рад, конкурсних комісій, конференцій трудового колективу тощо).

 

3.3.Педагогічний склад закладу кожного дня  перед початком занять зобов’язаний провести опитування учасників освітнього процесу щодо їх самопочуття та наявності симптомів респіраторної хвороби.

В разі виявлення ознак гострої респіраторної хвороби, за відсутності батьків, здобувачі освіти тимчасово ізолюються в спеціально відведеному приміщенні закладу, інформуються батьки (інші законні представники) та приймається узгоджене рішення щодо направлення до закладу охорони здоров'я.

3.4. З метою уникнення масових скупчень учнів початок занять для                                         1-4 х, 5-х, 6-х класів розпочинати з 8:30, для 7-х,8-х, 9-х, 10-х, 11-х класів – з 10:25 (згідно розкладу уроків на 2020-2021 н.р.)

 

3.5. Пересування здобувачів освіти між навчальними кабінетами мінімізувати, зокрема, шляхом проведення занять у постійно  закріплених за класами кабінетах, окрім вивчення тих предметів, які передбачають  поділ на групи : українська мова, англійська мова, інформатика (додаток ).

 

3.6.З метою забезпечення соціальної дистанції під час навчання використовувати великі приміщення (зокрема, актові зали, рекреації, коридори, адаптовані для потреб навчання)

 

3.7. За сприятливих погодних умов забезпечити проведення занять з окремих предметів (фізична культура, основи здоров’я, природа, музичне мистецтво, трудове навчання, біологія, географія)  на відкритому повітрі.

 

3.8.Варіативну складову не вносити у розклад занять у 2020-2021 н.р.

 

3.9. Вчителям-предметникам на початку нового 2020-2021 навчального року виявити рівень опанування учнями навчального матеріалу, яким учні оволодівали наприкінці навчального року 2019-2020  під час карантинних обмежень самостійно або із використанням технологій дистанційного навчання, визначити необхідність організації повторення цього матеріалу, спланувати та організувати систематизацію та узагальнення навчального матеріалу, актуалізацію окремих тем, передбачити визначення диференційованих навчальних завдань з урахуванням рівня засвоєння попереднього матеріалу учнями тощо.

 

3.10. Вчителям - предметникам уникати організації видів діяльності, які вимагають безпосереднього фізичного контакту між учнями: рекомендуємо зменшити кількість комунікаційних вправ, уникати групових ігор, що передбачають тактильний контакт, проводити ранкові зустрічі із дотриманням соціальної дистанції, за можливості, на свіжому повітрі тощо.

 

3.11. Запропонувати батькам учнів, які належать до категорій, яким не рекомендовано перебування в закладах освіти (особам із хронічними легеневими хворобами; особам, які мають розлади імунної системи; особам із захворюванням на цукровий діабет тощо), продовжити навчання за формами здобуття освіти, що максимально відповідають потребам їхнього захисту та безпеки (наприклад, педагогічний патронаж, екстернатна, сімейна (домашня) або дистанційна форми здобуття освіти)

 

 

3.12. Класні керівники повинні ознайомити учнів та їх батьків або інших законних представників (далі - батьки) про правила організації освітнього процесу, відвідування закладу освіти та перебування в ньому в умовах профілактики розповсюдження коронавірусної хвороби (СОVID-19).

3.13. Спілкування педагогічних працівників із батьками здійснювати переважно дистанційно за допомогою будь-яких засобів зв'язку.

 

  1. Вимоги до організації харчування

 

4.1.Розробити графік харчування, враховуючи  забезпечення соціальної дистанції (додаток)

4.2.Заборонити організацію мультипрофільного харчування за типом «шведського столу» та шляхом самообслуговування.

4.3. При організації харчування необхідно забезпечити відстань між столами не менше 1,5 м та розміщення за столом не більше 4-х осіб.

 

4.4.  Бракеражній шкільній комісії щоденно тримати на контролі:

4.4.1. Забезпечення усіма працівниками харчоблоку засобами індивідуального захисту із розрахунку 1 захисна маска на 3 години роботи, одноразовими рукавичками, які необхідно змінювати після кожної дії (виробничого процесу на харчоблоці їдальні), не пов'язаних між собою.

Засоби індивідуального захисту мають бути в наявності із розрахунку на 5 робочих днів, у т.ч. на 1 робочу зміну - безпосередньо на робочому місці працівника.

4.4.2. Забезпечення працівника їдальні, який видає страви або здійснює розрахунок, засобами індивідуального захисту: захисною маскою або респіратором, захисними окулярами або захисним щитком, одноразовими рукавичками.

4.4.3. Забезпечення умов для дотриманням працівниками правил особистої гігієни (рукомийники, мило рідке, паперові рушники (або електросушарки для рук). антисептичні засоби для обробки рук, тощо.

4.4.4. Організацію питного режиму учнів, зокрема із використанням індивідуального або одноразового посуду.

4.4.5. Організацію централізованого збору використаних засобів індивідуального захисту, паперових серветок в окремі контейнери (урни) з кришками та поліетиленовими пакетами, з подальшою утилізацією згідно з укладеними угодами на вивіз твердих побутових відходів.

 

 

  1. Роботу груп подовженого дня у закладах загальної середньої освіти забезпечується з дотриманням правил згідно з Тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19), затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України, та цими Рекомендаціями.

 

  1. Під час створення умов для здобуття позашкільної освіти (організації роботи гуртків, секцій, клубів, культурно-освітніх, спортивно-оздоровчих, науково-пошукових об'єднань) на базі закладу освіти перебування в них учнів і педагогічних працівників забезпечується з дотриманням правил згідно з Тимчасовими рекомендаціями щодо організації протиепідемічних заходів у закладах освіти в період карантину в зв'язку з поширенням короновірусної хвороби (СОVID-19), затвердженими постановою Головного державного санітарного лікаря України, та цими Рекомендаціями.

 

 

Директор НВК                                                                  Д.П. Кузьмін